Štítek: is_archive

Vysokoškoláci kvůli pandemii přicházejí o sociální vazby. Osobní kontakt nic nenahradí, shodují se prváci
Studenti prvních ročníků vysokých škol znají své spolužáky jen přes internet. Většina univerzit totiž kvůli koronaviru započala zimní semestr distanční výukou a nevypadá to, že by se v nebližší době něco změnilo. Podle odborníků jsou sice mladí lidé zvyklí komunikovat přes sociální sítě, dlouhodobé on-line učení ale může u některých studentů vyvolat negativní pocity, v extrémních případech i depresi.

Poslední facka pro vysokoškoláky: zrušení praktické výuky znamená konec možnosti se efektivně vzdělávat
KOMENTÁŘ: V současné situaci se studium zdá být utrpením. Přísnější nařízení vlády o dočasném uzavření škol a omezení praktické výuky mnohé studenty nepotěšilo. Tříměsíční zkušenost s on-line vzděláváním z jara navíc ukázala, že zkrátka není efektivní. Vysokoškoláky teď opět čeká další semestr v těch samých distančních podmínkách. Pro mnohé je poslední fackou, ze které se budou ještě dlouho vzpamatovávat.

Zavřít školy bylo správné rozhodnutí, ale doplatíme na něj, bojí se studenti i vedení univerzit
Koronavirové „prázdniny“ mohou být příjemné i pro studenty vysokých škol, jenže nečekané volno může negativně zasáhnout jak je, tak i samotné univerzity. Společně se budou muset učit alternativními způsoby výuky. Nikdo zatím neví, kdy se školy znovu otevřou.

AUDIO: Mladí lidé si půjčují převážně na vzdělání, bankám se ale vyhýbají
Mnohdy nastávají případy, kdy jsou mladí lidé v úzkých a potřebují vetší peněžní částku. Nechtějí ovšem o půjčku žádat banku, raději osloví své blízké. Nejvíce si půjčují na vzdělání.
ProAlt aneb mnoho povyku pro nic
Ještě před rokem o sdružení ProAlt většina veřejnosti vůbec netušila. Dnes tato “Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ“ plní česká média téměř denně, neplní ale druhou část svého motta. Její činnost končí u protestu.
Letošním maturantům nejvíc vadí časová prodleva
Premiérová podoba zkoušky dospělosti se blíží. Maturitním ročníkům zbývá posledních deset týdnů na přípravu. Státní verzi zkoušek už si sice na podzim vyzkoušeli nanečisto, moc optimismu do žil jim to ale nevlilo.