Štítek: is_archive

Ještě jednou vystřelím a upadne mi rameno. Házená po půl roce pořádně bolela
S uvolněním protikoronavirových opatření přišla i možnost trénování ve skupinách. A tak se po půl roce sešel i ženský druholigový tým v tréninkové hale Lázní Kynžvart. Do té doby musely hráčky trénovat jen doma, individuálně. Teď se konečně mohly vrátit do normálního režimu, kdy mají trénink každý den. Společné sportování po tak dlouhé době nezvykle bolelo, jak pocítila i autorka tohoto textu.

V říjnu sportovce z posiloven vyhnala vláda, cvičí dál na vlastní pěst
Ani opětovné uzavření posiloven nevzalo pravidelným návštěvníkům chuť do cvičení. Stejně jako během jarního lockdownu se přesunuli na venkovní hřiště. Neodrazují je ani klesající teploty. Odvážnější z nich budou, jak říkají, cvičit třeba i v mrazu, jiní si udělají improvizované fitness centrum doma.

Nejvyšší házenkářské soutěže chtějí restart. Kluby ale drahé testy na covid dlouhodobě neuplatí
Zatímco fotbalové a hokejové soutěže v Česku se dočkaly obnovení po koronavirové přestávce už 7. listopadu, další kolektivní sporty výjimku stále nemají. Kromě volejbalové a basketbalové ligy usilují o spuštění nejvyšších soutěží mužů a žen také v házené. Pokud by nezačaly ještě letos, klubům hrozí nedokončení sezóny a porušení smluv se sponzory. Týmy proto chtějí začít hrát i navzdory drahému testování na covid-19. O restartu rozhodne hlavní hygienička Jarmila Rážová.

Sportovce čeká dlouhá příprava bez zápasů. Problém s motivací k tréninku nemají
Pandemie koronaviru paralyzovala sport v Česku i na celém světě. Ačkoliv se u nás žádné soutěže nehrají, sportovci se potřebují stále udržovat v kondici. Trénují o samotě, problém motivovat se ale většinou nemají.

Pod dekou špatných zpráv není jen tma. Pandemie přináší i pozitiva
I koronavirová doba má své klady, které si možná na první pohled ani neuvědomujeme. Je třeba čas na zkoušení nových věcí nebo na to, abychom si uvědomili, co pro nás znamenají naši nejbližší.

Příprava na Spartan Race začala: bolí i vstávání z postele
Když jsem si zavazovala tkaničky od běžeckých bot, samotnou mne překvapilo, že necítím nechuť, ale nadšení. Hlava neměla problém přimět tělo vstát z gauče a šla jsem do toho. Na prvním tréninku jsem uběhla tři kilometry za dvacet minut. K bytu jsem se skoro doplazila, ale to nejhorší přišlo druhý den. Vstát ráno z postele neuvěřitelně bolelo, stejně jako každý krok během dne. Přesto jsem šla večer běhat znovu.

Lukáš Krpálek: Stravuji se podle svého, jídelníčky od specialistů mi nevyhovují
Judista Lukáš Krpálek (26) si žije sen, který by mu mnoho lidí mohlo závidět. „Jím rád všechny druhy masa, tvoří zhruba sedmdesát procent mého jídelníčku,” řekl novinářům na tiskové konferenci ke změnám v nové sezóně. V jídle se nemusí omezovat, jeho cílem je nabrat další kila. Přestoupil totiž na těžší váhovou kategorii nad 100 kilogramů. Momentálně váží zhruba 112 kilogramů, jeho ideálem je však o šest kilo více. Stravuje se však podle sebe, jídelníčky od specialistů mu nikdy nevyhovovaly.

Šachová partie může unavit stejně jako dvě hodiny kopané
Přestože hýbání figurkami nezní jako náročná činnost, dokáže šachová partie pořádně unavit. Tato hra je sportem i proto, že se hráči snaží porazit jeden druhého a zvítězit. Pro lidi, kteří tuto hru ale nikdy nehráli, může být označení této zábavy za sport nesmyslné.

Naše vzpěračské týmy na olympiádu nestačí, myslí si bývalá reprezentantka Pavla Kladivová
Několik let působila jako reprezentantka České republiky ve vzpírání a v silovém trojboji. Držitelka titulů mistryně světa a mistryně Evropy Pavla Kladivová (31) se však v současné době věnuje vlastnímu projektu. Vede tělocvičnu v Praze, kde organizuje funkční tréninky a spolupracuje zde i s vrcholovými sportovci. V rozhovoru hovořila o zastoupení žen v silových disciplínách, šancích českých vzpěračů na olympijskou kvalifikaci a vysvětlila proč podle ní nemá trojboj možnost stát se olympijskou disciplínou.

Do dvanácti let se sportovci naučí nejvíce, nedostatky z mládí později pocítí
Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Mezi 6 až 12 lety by se mladí fotbalisté měli co nejvíce rozvinout po technické stránce, hokejisté zase v bruslení. Případné nedostatky budou jako starší pociťovat a zlozvyky se odnaučovat těžce.