Štítek: tetovani

Tetovací metoda handpoke může být bolestivější než strojkem. Důležitou roli hraje i rituálnost
Tradiční prastará technika tetování – i tak by se dala nazvat metoda handpoke. Při vpichování barvy pod kůži se nepoužívá klasický strojek, ale samotnou jehlu vede jen tatérova ruka. Handpoke je také zdlouhavější, než běžné tetování, pro mnoho lidí ale více rituální.

VIDEO: Vytetované písmeno z Deklarace lidských práv je pro některé symbolem vzájemné pomoci
Po Švýcarsku či Nizozemsku se i Česká republika stala součástí projektu Human Rights Tattoo. V rámci doprovodného programu festivalu dokumentů o lidských právech Jeden svět si 12. března v pražské Galerii Lucerna mohlo jednašedesát lidí nechat vytetovat písmeno z Deklarace lidských práv. Pro některé účastníky znamená toto tetování symbol jejich práce a názorů.

Zesnulou babičku jí připomíná tetování anděla
Inkoustová lebka přes celá záda a po těle spousta dalších malůvek, které mají osobní význam. Tetováním se lidé mohou zkrátka odlišit a být originální. Oblibu v tetování neboli „kérkách“ nacházejí například i díky oblíbené hudbě. Prostřednictvím citátů lze vyjádřit i svůj vztah k blízkým.

Odstranění i malého tetování stojí jako tři nová
Nesmyvatelné symboly na kůži už dávno nejsou znakem vězňů, vojáků či Maurů. Tetování na viditelném místě však může být i dnes překážkou při hledání práce. Řešením jsou dlouhé rukávy, překrytí původního motivu přijatelnějším nebo laserové odstranění. Poslední možnost přitom může stát až „bolestivých“ 50 000 korun.
Nedejte možnost ráně, aby se zahojila
Zdobení kůže a těla se v dnešní době už zdaleka neredukuje na pouhé tetování, lidé chtějí více. Proto si do kůže nechávají například řezat. Jedni to prý dělají ze zvědavosti, druzí jsou milovníky bolesti. Na denním menu tetovacích salónů tak můžete najít jizvení – cutting, vypalování – branding, věšení na háky a podobné „libůstky“.