Štítek: is_archive

Jediné noviny, které se nepřestaly v krizi prodávat, jsou ty bulvární, říká Erik Tabery
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery (42) přiznává, že se týdeník musel adaptovat na právě probíhající krizi v souvislosti se šířením nemoci covid-19, a pozměnit zajetý systém práce. Pochvaluje si ale to, že si více čtenářů našlo cestu k digitálním vydáním.

Před 105 lety v Krkonoších zahynuli Hanč s Vrbatou. Dobové noviny ale psaly jen o jednom z nich
Zatímco se v krkonošských údolích děti těšily na velikonoční pomlázku, na horských hřebenech český závodník bojoval o svůj život. V březnu 1913 se tam konal mezinárodní závod v běhu na lyžích na 50 kilometrů. Stal se osudným českému závodníkovi Bohumilu Hančovi i jeho příteli Václavu Vrbatovi.

Televize je babička, sociální sítě vzkvétají. Na festivalu Všemi směry se probírala budoucnost médií
Na otázku, zda mají média v době sociálních sítích nějakou budoucnost, se snažili odpovědět hosté festivalu Všemi směry. Letošní ročník s podtitulem Včera, dnes a zítra se kromě minulosti a přítomnosti zabýval také budoucností médií. Hosté jako moderátor Jan Kraus a politik Dominik Feri se shodli, že média pravděpodobně nezaniknou, ale budou se uzpůsobovat novým technologiím.

ANKETA: Čtete tištěná zahraniční média?
Zahraniční média jsou dnes díky internetu a lepší jazykové vybavenosti lidí přístupnější než kdy dřív. Tištěné verze se dají koupit i v českých trafikách a jejich internetová podoba je většinou volně přístupná. Oblíbená jsou často proto, že informace ze světa na svých webech zveřejňují rychleji, než ta tuzemská. Ptali jsme se českých studentů, zda zahraniční média čtou a proč.

Tabletové magazíny lákají na archivní vydání nebo extra články
Předností digitálních periodik je především jejich praktická stránka. Kromě toho magazíny lákají lidi na články, které si jinde než na tabletu nepřečtou nebo na možnost stažení archivních čísel. I přes to dávají mnozí přednost tištěným vydáním, jelikož vidí v koupi novin u stánku denní rutinu.

Švédský učitel: V Česku zažívám jedno z největších dobrodružství svého života
Leif Joley (51) pracoval ve Švédsku jako novinář pětadvacet let. Na začátku letošního školního roku se přestěhoval ze své rodné severské země do Prahy, aby zkusil pracovat v cizině. V Česku nyní vyučuje švédštinu na Karlově univerzitě. Nikdy před tím za hranicemi nežil, i proto svůj pobyt hodně prožívá.

Papírové noviny sice „voní“, ale internet je zdarma, shodují se mladí lidé
Zdá se, že klasickým deníkům na stáncích odzvonilo. Mezi mladými ztrácí tento formát smysl a nahrazují ho internetovým obsahem, za který jsou ochotni platit. Zároveň dodávají, že nehodlají hradit něco, co naleznou na jiném webu zdarma. Když už si mají koupit papírové verze, pak raději sáhnou po časopise než novinách.