Štítek: is_archive

Rodiče ho k plavání vedli odmalička. Pocity z olympijských her jsou prý nepopsatelné
Dvacetiletému Janu Čejkovi se vyplnil dětský sen. Jako profesionální český plavec letos splnil hned dva limity na olympijské hry. I když se neprobojoval až do vysněného semifinále, je pro něj samotný start velký úspěch. Po každé prohře má prý motivaci do dalších závodů, jeho dalším cílem jsou Olympijské hry 2024 v Paříži.

Pandemie koronaviru mění zajetá novoroční předsevzetí
Pro většinu lidí jsou předsevzetí symbolem začátku nového roku. Pandemie koronaviru však donutila mnoho lidí přehodnotit své budoucí cíle. Někteří si totiž vize pro rok 2021 kvůli vládním opatřením v dohledné době ani nesplní. Pravidelné návštěvy posilovny tak mění za běhání venku a touží spíše po roce bez viru.

Motivace studovat přes počítač chybí, řada vysokoškoláků jde raději pracovat
Mnohé studenty distanční výuka nebaví. Čím dál více jich na vysokých školách právě kvůli on-line režimu končí a začínají raději pracovat. Veliký zájem zažívají i školní a akademické psychologické poradny, které mladým radí, jak složité období zvládnout.

Vždy jsem přemýšlel hlavně nad úspěchem, říká jednadvacetiletý podnikatel
Do světa médií se Martin Dušek dostal už když mu bylo čtrnáct let. Začínal jako redaktor Českého rozhlasu Sever, teď je mu 21 let a má své vlastní podnikatelské projekty. Jedním z nich je Zažijkraj.cz, v němž se snaží motivovat lidi, aby více cestovali po Česku. To se v době po koronakrizi může obzvláště hodit.

Vysokoškoláci často vyvěšují bílé vlajky. Chybí jim motivace a zapálení
KOMENTÁŘ: Odcházím ze školy a jdu za tím, co mě baví. Přiznejme si, který student si tuto větu alespoň jednou za své studium neřekl. Minimálně během zkouškového období, kdy úroveň stresu vysokoškoláků stoupá a zdá se, že nebere konce. Jenže v současné době, kdy společnost nepopiratelně staví mentální zdraví jedince nad odvahu přijímat výzvy, můžeme odchody z vysokých škol vnímat spíš jako nedostatek motivace studentů.

Knihy na míru: děti baví číst příběhy, v nichž jsou samy hlavním hrdinou
Markéta Špundová a Hana Knopfová dělají dětem knihy „na tělo“. V jejich Knihách s duší se malý čtenář může dočíst o sobě i o svých kamarádech. Text ve verších je doplněn nejen ilustracemi, ale i fotografiemi konkrétního dítěte. Autorky, studentky Pedagogické fakulty v Olomouci, říkají, že hlavním impulsem pro vytvoření takového konceptu bylo to, že současné děti málo čtou. „Věříme, že to pomáháme změnit,“ říká v rozhovoru pro Generaci 20 Markéta Špundová.

Chtěla jsem pokořit svoje limity, říká účastnice extrémních překážkových závodů
Extrémní překážkové závody se staly novým fenoménem pro muže i ženy. Jde o běžecké závody plné úkolů, jako plazení se v bahně pod ostnatým drátem, ručkování či zdolávání vysokých stěn. Závodníci se tak dobrovolně pouští do nepohodlných situací, především kvůli pocitu z dokončení závodu, pokoření sebe sama nebo pro motivaci k dalšímu trénování.

Když je z fitness práce na plný úvazek
Pro někoho jsou hodiny strávené cvičením v posilovně každodenní činností. Ti vytrvalejší se mohou dostat až na kulturistické soutěže. Mistr České republiky v kategorii Men’s physique Filip Šteflovič ve fitness nevidí jen soupeření, ale i způsob vydělávání peněz.

Bojové sporty jsou dobrou možností, jak se odreagovat
Když byli malí, tak je k bojovému sportu přivedli rodiče či kamarádi. V té době si přáli vyhrávat v soutěžích a vozit domu poháry a medaile. Dnes je jejich motivace jiná. U tohoto druhu sportování zůstali, protože je to dobrá možnost, jak se zbavit přebytečné energie a odreagovat se od každodenních starostí. Člověk může vypnout mozek a soustředit se jen sám na sebe.