Štítek: is_archive

V KLDR jsem si uvědomil, jak cenná je svoboda, říká cestovatel Vladimír Váchal
Jezdit do zemí, které nejsou turisticky příliš známé nebo oblíbené, je pro průvodce a tlumočníka Vladimíra Váchala (28) naprosto běžné. Mezi nejzajímavější destinace, které navštívil, patří Antarktida nebo Korejská lidová demokratická republika. Do totalitní země by se Váchal v budoucnosti ještě rád na čas vrátil, vše ale záleží především na tamním režimu.

Olympiáda s rizikem jaderné války? Někdo nechce riskovat, jiný tak stráví svatební cestu
Únorové zimní olympijské hry budou pravděpodobně sledovat i ti, kdo sportu příliš nefandí. Uskuteční se totiž v jihokorejském Pchjongčchangu, osmdesát kilometrů od hranic se sousední Korejskou lidově demokratickou republikou (KLDR). Ta stále pokračuje v testování svých jaderných střel. Někteří sportovní nadšenci si kvůli tomu už cestu na olympijské hry rozmysleli, jiní si ale fandění nechtějí kazit ani hrozícím mezinárodním konfliktem.

Severní Korea nabízí turistům pohled na totalitní režim
Už i v Korejské lidově demokratické republice zjistili, že turismus je výnosným byznysem. Tato komunistická země nabízí cestovatelům ze západu jedinečný pohled na zřízení, které je od okolního světa téměř odděleno. Zájezd do skanzenu totality není levný, na silný a výjimečný zážitek ale návštěvníci dlouho vzpomínají.

Více než Kim Čong-un dělá Jihokorejcům starosti radiace z Japonska
Napětí mezi Korejskou lidově demokratickou republikou a Jižní Koreou přetrvává už od konce druhé světové války. Jihokorejci se však v tuto chvíli necítí být ohroženi. Větší obavy mají z radiace z vybuchlé jaderné elektrárny Fukušima v Japonsku.
KLDR hrozí hladomor a prosí Česko o potravinovou pomoc
Zbídačená Severní Korea nařídila svým velvyslancům, aby požádali o potravinovou pomoc, protože zemi znovu hrozí hladomor. V devadesátých letech minulého století si v izolované zemi vyžádal až dva miliony obětí.