Štítek: is_archive

Současná krize donutila Čechy přemýšlet nad penězi. Založte si spořící účet, radí ekonom
V době koronavirové pandemie musí lidé podstatně víc přehodnocovat, za co utrácí. Mnozí, včetně mladých, si přesto uvědomují, že během krize je třeba především šetřit. Řešením může být například založení spořícího účtu. Vědět totiž, jak ve svízelných situacích dobře zacházet s penězi, je podle odborníků klíčem k finančnímu úspěchu.

Navzdory koronaviru se startupům v Česku daří. Jejich zakladatelé se ale musí více přizpůsobit
Startupům, neboli nově založeným společnostem, které se rychle vyvíjí, se nepřestalo dařit ani v době koronavirové pandemie. Na českém trhu aktuálně existuje přes dva tisíce takových společností. Zakladatele většinou motivuje realizace vlastního nápadu, chuť něco dokázat, a především možnost být vlastním pánem.

Po skončení krize vzroste hlad po byznysových tématech, věří šéfredaktor týdeníku Hrot Vadim Fojtík
Český mediální svět se začátkem dubna rozrostl o nový ekonomický týdeník Hrot. Jeho redakci tvoří především bývalí redaktoři týdeníku Euro v čele s šéfredaktorem Vadimem Fojtíkem (46). Kvůli pandemii koronaviru museli odložit chystané vydání tištěné verze. První číslo nakonec vyšlo v pondělí 11. května.

Když se lidé naučili platit za muziku, tak proč ne za kvalitní internetový obsah, říká šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek
Před devíti lety přivedl na český mediální trh magazín Forbes. Od té doby je Petr Šimůnek (51), bývalý moderátor Partie na televizi Prima, jeho šéfredaktorem. Současná koronavirová krize, kvůli které řídí redakci hlavně přes obrazovky, podle něj zrychlí zavedení placeného internetového obsahu. Musí být ale kvalitní a za rozumnou cenu.

Potraviny bez obalu v supermarketu: pilotní projekt má šanci, pokud se spotřebiteli neprodraží
Nákup zboží v bezobalových prodejnách získává na popularitě. Je totiž vnímán jako součást ekologického uvažování, které pomáhá snižovat množství odpadu. Právě plast, papír a jiné obalové materiály končí buď na skládkách, nebo v lepším případě jako materiál k recyklaci. Bezobalový nákup ale vyžaduje motivaci udělat pro planetu něco navíc a také čas zajít do specializované prodejny. Proto se mu zatím věnuje jen zlomek společnosti. To se nejspíš nezmění, dokud se možnost tohoto typu nákupu nerozšíří i do větších obchodů, jako jsou supermarkety.

Mladí jsou v exekuci nejčastěji kvůli krátkodobé půjčce. Čtěte podmínky smlouvy, nabádá expert
Počet lidí s exekucemi v Česku narůstá. Podle statistik webu Mapa exekucí jich je 863 tisíc, o 31 tisíc víc než vloni Mezi dlužníky jsou často i mladí lidé, kteří se do problému s penězi dostali po sjednání krátkodobé půjčky. O tu si mohou zažádat lidé již od věku 18 let.

Putin ujišťuje svět: Rusko nepřátele nikdy nevyhledávalo
Ruský prezident Vladimir Putin představil plány, kterými chce zlepšit stagnující ekonomiku. Ve svém výročním projevu o stavu Ruské federace řekl, že za současnými potížemi nestojí protiruské sankce, ale interní problémy, jako třeba nedostatek moderních technologií a nerostných surovin.

AUDIO: Mladí lidé si půjčují převážně na vzdělání, bankám se ale vyhýbají
Mnohdy nastávají případy, kdy jsou mladí lidé v úzkých a potřebují vetší peněžní částku. Nechtějí ovšem o půjčku žádat banku, raději osloví své blízké. Nejvíce si půjčují na vzdělání.
V Česku se testuje placení mobilem u pokladny
Používat mobilní telefon nejen ke komunikaci, ale zároveň jako pracovní, herní a dokonce i platební prostředek? Před několika lety by to byla pro většinu lidí vize spíše z oblasti science fiction, dnes již každodenní realita. V obchodech v Česku se totiž začíná platit prostřednictvím mobilních telefonů.