Štítek: is_archive

Dobrovolníci za nocleh a stravu poznávají svět. A taky sami sebe
Prázdniny v zahraničí jde trávit různými způsoby, jednou z možností hlavně pro mladé lidi je dobrovolnická práce. Výměnou za ubytování a stravu dobrovolníci pracují několik hodin denně, poznají nová místa a kromě dobrého pocitu získají nové přátele i životní zkušenosti.

Dobrovolníci a koronavirus. Někdy je těžké najít někoho, kdo pomoc potřebuje
V posledních týdnech se i mezi studenty vzedmula vlna solidarity s lidmi nejvíce zasaženými koronavirem – hlavně se seniory i s nakaženými. Dobrovolníků jsou tisíce. Šijí roušky, nakupují a rozváží jídlo seniorům nebo hlídají zdravotníkům děti. Sami se tím ale vystavují riziku nákazy. Nabídky pomoci je ale místy tolik, že dobrovolníci nemají co dělat.

Budoucí lékaři strach z nákazy nemají, sami se nabízejí na pomoc do nemocnic
Studenti lékařských fakult se rozhodli pomáhat v nemocnicích již na počátku epidemie koronaviru. Většinu mediků vyšších ročníků pak vláda povolala povinně. Cílem je odlehčit lékařům a zdravotním sestrám práci v boji s koronavirem. Zatímco na počátku byli medici sdílní, teď už s médii nemluví tak otevřeně. S nemocnicemi a dobrovolnickými skupinami povinně podepisovali smlouvu o mlčenlivosti.

Ve Frymburku je led jako sklo. Díky obětavosti dobrovolníků
O bruslařskou dráhu ve Frymburku na vodní nádrži Lipno pečují jen čtyři dobrovolníci. Přesto je ve skvělém stavu i za špatného počasí. Letos se otevřela veřejnosti v sobotu 26. ledna. Týden poté jsem zavázala brusle a vydala se ji otestovat.

Chtěl osobně pomoct lidem v nouzi. Mladý Němec vyrazil do Sýrie postavit nemocnici
Poslat peníze na účet dobrovolnické organizace mu nestačilo. Německý elektrikář Adalbert Konterbier (24) chtěl osobně pomoci a tak se vydal společně s dalšími pomocníky do zničeného syrského města Kobani na severu země. Tam se podílel na obnově oblasti pomocí stavby nemocnice, která je od nového roku plně funkční.

Organizace se snaží týraným psům z ciziny najít nový domov v Česku
Ve Španělsku či Anglii jsou příbuzná plemena chrtů běžně vnímána jako hospodářská zvířata nebo jsou určena k lovu. Často jsou pak týrána a končí v útulcích. V Česku už několik let existují organizace, které je ze zahraničních útulků dováží, a tady se pak psům snaží najít nové majitele.

Poručík bojového praporu aktivních záloh: Ženy do armády rozhodně patří
Do aktivních záloh armády České republiky může vstoupit každý, kdo splňuje předem dané podmínky. Jedná se o trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost a věk mezi 18 a 60 lety. Přidat se k těmto dobrovolníkům mohou i ženy, ale těch je oproti mužům výrazně méně. Podle absolventky výcviku není fyzická síla rozhodující. Mnohem důležitější je umět odhadnout své schopnosti.