Zadejte hledaný název
Magazín studentů Vyšší odborné školy publicistiky

Štvanici ovládl plážový volejbal

Díky turnaji Patria Direct Open pražská Štvanice po dvou letech opět hostila elitu nejprestižnější beachvolejbalové série turnajů Swatch FIVB World Tour. Diváci, kteří tam měli vstup zdarma, mohli na vlastní oči vidět legendu tohoto sportu Brazilce Emanuela Rego nebo současnou nejlepší dvojici světa Američany Todda Rogerse s Philem Dalhausserem.

Hlavní soutěž  turnaje Patria Direct Open 2010 začala ve čtvrtek 17. června a představily se v ní hned tři české páry, Petr Beneš – Přemysl Kubala, Michal Růčka – Pavel Rotrekl a Michal Bíza – Robert Kufa. Hned po prvním zápase musely všechny tři české dvojice do oprav, ze kterých prošly do dalšího kola jen české jedničky Beneš s Kubalou. Ve druhém kole opravného pavouka je čekal lotyšský pár  Samoilovs – Sorokins, který porazil už dva české páry, nakonec byl osudný i pro Kubalu s Benešem, kteří po prohře 0:2 na sety skončili na 17. místě.

Velkým překvapením byla hned ve druhém kole porážka nejvýše nasazeného páru Rogerse s Dalhausserem, kteří nestačili na americké krajany Gibbem a Rosenthalem. Museli tak do opravného pavouka, tím ale prošli bez zaváhání až do finále, v boji o něj zastavili vítěznou sérii německé dvojice Brink , Reckermann.

Do druhého semifinále se probojovali vítězové minulého turnaje v Moskvě Wu Pcheng-ken, Sü Lin-jin z Číny a druhý nejvýše nasazený pár Brazilci Alison a Emanuel Rego. Brazilská dvojice vyhrála 2:0 na sety a byla tak blízko k zisku svého prvního společného turnajového vítězství.

Zápas o třetí místo nabídl velmi taktickou obrannou hru na obou stranách, první set vyhráli Číňané v dramatické koncovce 27:25. Druhý set jasně vybojovali Němci, tak že zápas musel rozhodnout tie-break, ve kterém Brink s Reckermanem dominovali a vyhráli ho s přehledem 15:10. Mohli se tak radovat z bronzové příčky a zisku 15 tisíc dolarů.

Finále nabídlo hlavně velký blokařský souboj Alisona s Dalhausserem. V prvním setu dominoval na bloku Dalhausser a úplně vymazal vyššího z brazilského dua Alisona. Ve druhém setu se všechno otočilo, Brazilci hráli přes menšího z Američanů Rogerse a to se jim vyplatilo. Alison výborně blokoval a Emanuel vybral několik těžkých míčů v poli, Brazilci tak získali druhý set 21:14 a na Štvanici byl k vidění další tie-break.

Hned začátek třetího setu byl rozhodující, Dallhausser dvakrát za sebou zablokoval Alisona, následně pak i Emanuela a Američané rázem vedli 4:0. Náskok si udrželi až do konce, vyhráli 15:11 a mohli slavit čtvrté letošní turnajové vítězství.