Zadejte hledaný název
Magazín studentů Vyšší odborné školy publicistiky

Slovákům se premiéra na MS nepovedla

Slovensko okradl o body fotbalový trpaslík z Nového Zélandu! Svůj premiérový zápas na mistrovství světa měli Slováci sice dlouho pod kontrolou, o výhru je však připravil gól třicet sekund před koncem zápasu, který znamenal výsledek 1:1.
Hráči Nového Zélandu slav gól do sítě Slovenska.

Hráči Nového Zélandu slaví gól do sítě Slovenska.

Na území sousedního Slovenska se na pár hodin zastavil čas. To totiž ke svému vůbec prvnímu utkání na fotbalovém mistrovství světa nastoupilo také jejich národní mužstvo.

A lepšího soupeře si pro začátek snad ani Slováci nemohli přát. Byl jím totiž jeden z největších outsiderů celého turnaje – tým Nového Zélandu. A tak pro ně byl zisk tří bodů takřka povinností.

Jenže výběr trenéra Vladimíra Weisse v podprůměrném zápase dokázal pouze remizovat 1:1 a velice si tak stížil boj o osmifinále. O postup ze skupiny F se teď totiž bude muset poprat s favorizovanými celky Paraquaye a Itálie.

Do zápasu nastoupili Slováci očividně trochu svázáni nervozitou, ale postupně svého soupeře začali přehrávat. Vyloženou šanci si však dlouho vypracovat nedokázali. To až v 28. mimutě, kdy se uvolnil syn trenéra Vladimír Weiss mladší a přihrávkou našel v pokutovém území Šestáka. Ten však se svou šancí nenaložil ideálně a vůbec nezamířil mezi tyče gólmana Pastona.

Novozélanďané byli celý první poločas téměř neškodní a branku Slováků ohrožovali pouze sporadicky a především ze vzduchu. První poločas tedy skončil bez branek.

Jako první se do střelecké listiny zapsal až deset minut po přestávce Vittek. Tomu nabídl šanci pěkným centrem Šesták a slovenský ostrostřelec poslal hlavou míč přesně k právé tyči Pastonovy branky.

Poté Slováci zápas kontrolovali a dokázali si vypracovat hned několik nadějných příležitostí. Další gól však již nevstřelili.

Až těšně před koncem se také probudili ofenzivní hráči Nového Zélandu. Nejdřív v obrovské šanci zahrozil Schmeltz, který hlavou mířil jen těsně vedle Muchovy branky. Slovenská obrana se však z varování Novozélanďanů nepoučila, a tak přišel trest. Ve třetí minutě nastavení si totiž na Schmeltzův centr naběhl Reid, z malého vápna hlavou bezproblémů překonal brankáře Muchu, a vyrovnal tak na konečných 1:1.