Zadejte hledaný název
Magazín studentů Vyšší odborné školy publicistiky

Petra Svobodu jsem jednou porazil, ale prý se mu vyzula tretra

Martin Mazáč běhá nekratší sprinty s překážkami, je devítinásobným mistrem České republiky. Na českém halovém šampionátu skončil třetí a těsně mu utekl limit na halové mistrovství světa v Paříži.

Mazáč na MS v Bydhošti, zdroj: svobodagroup.cz

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?

Jako největší úspěch považuji 8. místo na mistrovství světa do 17 let. A také účast na MS 2010 v Dauhá a na ME 2010 v Barceloně.

Limit na halovém MS jste nakonec nesplnil. Je ještě nějaká šance, že byste přeci jen odcestoval do Paříže?

Musel jsem zaběhnout limit 7,70 a poslední závod pro splnění limitu byl 21. února a 23. února už se uzavřela nominace. Ještě je tu možnost, že bych dostal divokou kartu. Ta se dává mladým atletům, kteří jsou blízko limitu. Ale zatím to vypadá, že nikam nepojedu, protože karty se dávají jen zřídkakdy.

Jak hodnotíte svůj výkon na domácím halovém šampionátu?
V rozběhu jsem běžel svůj letošní nejrychlejší čas 7,77. Ve finále jsem čekal, že poběžím ještě rychleji, ale nepovedl se mi start, takže jsem skončil třetí. Můj cíl bylo druhé místo a přiblížení se k limitu. Cítil jsem se dobře a určitě jsem měl na to běžet rychleji.

Jaké jsou vaše další cíle v této sezóně?

Chtěl bych vybojovat medaili na ME do 23 let, které bude hostit Ostrava. Také bych se chtěl dostat do finále na Světové univerziádě v čínském Shenzhenu a účastnit se Mistrovství světa v korejském Tegu.

Kam jezdíte na soustředění do zahraničí?

Třikrát ročně jezdíme s celou skupinou na Kanárské ostrovy, vždy v prosinci, březnu a na přelomu dubna a května. V lednu jezdíme na deset dní do polské Spaly. A loni v listopadu jsme byli v Sierra Nevadě ve výšce 2300 metrů na mořem.