Zadejte hledaný název
Magazín studentů Vyšší odborné školy publicistiky

Pardubice smetly Vítkovice, brankář Štěpánek pustil pět gólů

Pardubičtí hokejisté vyhráli deváté utkání extraligového play off v řadě, ani reprezentační brankář Jakub Štěpánek v prvním finálovém utkání nedokázal zastavit útočníky domácího Eatonu a vítkovický celek prohrál úvodní duel série o zlato 1:5.

Zápas začal pardubickým náporem a Štěpánek v první minutách odvracel hned několik nebezpečných střel. První velkou šanci Vítkovice měly až v deváté minutě, kdy Krenželokovu střelu ale spolehlivě vykryl brankář domácích Hašek. V následující minutě fanoušky Pardubic rozjásal Sýkora, který neomylnou dělovkou poslal svůj tým do vedení.

Útočný hokej Pardubic sklidil úspěch ještě v patnácté minutě, kdy v přesilovce Sýkorovu přihrávku tečoval do brány Somík a zvýšil náskok domácího týmu na dva góly. Vítkovice na to dokázaly reagovat, když v 18. minutě Vrána po nahození Trnky vstřelil první branku hostů.

Po přestávce se síly vyrovnaly a šance měly obě strany. Sýkora trefil tyčku, na druhé straně Haška pečlivě ostřelovali vítkovičtí útočníci v čele s Ujčíkem. V polovině zápasu však Pardubice opět odskočily – Koukal ukázkově přihrál Rákosovi, který bez problému skóroval. Tlak Pardubic se dále stupňoval, do konce druhé třetiny ale všechny střely Štěpánek již pokryl.

Ani v poslední třetině Pardubice nepolevily a dál Štěpánka zkoušely z jeho brankářského umění. Vítkovice na druhé straně ve 47. minutě dostaly puk za Haškova záda, rozhodčí ale gól neuznal – Treille hrál vysokou holí a hokejkou strhnul Haškovi masku. Následující přesilovkové minuty Pardubičtí využili v 50. minutě, kdy ranou mezi Štěpánkovy betony Sýkora podruhé v zápase skóroval.

Eaton svého soupeře pak vyškolil ještě šest minut před koncem, kdy při další přesilovce domácích bezmocného Štěpánka překonal Aleš Píša. Vítkovice do konce zápasu již na svého soupeře nic nevymyslely. První souboj z letošního český hokejový titul tak skončil vítězstvím 5:1 pro Pardubice.