Zadejte hledaný název
Magazín studentů Vyšší odborné školy publicistiky

Mistrem České republiky ve windsurfingu se stal Lavický

Chorvatská Viganj se od 18. do 23. července stala dějištěm letošního Mistrovství České republiky ve windsurfingu, které se odehrávalo v rámci závodu Croatian formula Windsurfing Open.

Mezi padesátkou závodníků ze třinácti zemí se z našich nejlépe umístil Karel Lavický, který obsadil celkově 5. místo a stal se tak Mistrem České republiky 2011.

Windsurfing se stává stále populárnějším sportem Zdroj: commons.wikimedia.org

Během šesti dnů se jelo patnáct rozjížděk a navíc tři kompletní slalomové eliminace. Největším problémem prvních dní se stal nestálý vítr, kterého se nikdy nedostalo na všechny závodníky. A tak zatímco první půlka startovního pole vyrazila do boje o umístění, ta druhá musela počkat až se „Jugo“, jak se zde tomuto větru říká, opět zvedne.

Pořádně se začalo závodit až ve středu, kdy dorazil silný frontový vítr. Počasí zřejmě vyhovovalo Filipu Myškovi, který byl doslova nedostižný a jako jedinému z Čechů se podařilo vyhrát celou rozjížďku. Odpoledne přidal vítr na síle a pořadatelům se tak podařilo odjet celé dvě eliminace ve slalomu.

Po prvních třech dnech byli z našich nejlepší na 4. místě Karel Lavický, 5. Patrik Hrdina a 7. Lukáš Neumann. „První dny nebyli co se týče závodu nic moc. Trochu nás zklamal vítr, ale nakonec se to podařilo docela slušně odjezdit,“ zhodnotil dění v Chorvatsku Marek Dvořák, který obsadil celkově 28. místo.

Raška rozjížďku nedojel

V dalších dnech účastníky Croatian formula Windsurfing Open opět zlobil vítr a i když se v pátek pořadatelé rozhodli pokračovat v závodu i při bezvětří, vypískali si závodníci jeho přerušení. Svým dílem se o to zasloužil i Marek Raška svou diskuzí s rozhodčími, která se týkala právě špatných povětrnostních podmínek. Rozhodčí na „oplátku“ zkontrolovali Raškovi startovací hodinky, a protože zjistili, že jejich součástí je i GPS diskvalifikovali Rašku z třinácté rozjížďky.

Poslední dvě části mistrovství se odjely už za dobrého větru a i když bylo o Mistrovi České republiky již v podstatě rozhodnuto, bylo se rozhodně na co koukat. Teprve v poslední rozjížďce si dokázal třetí místo mezi našimi vybojovat Martin Sladký a společně s druhým Patrikem Hrdinou a novým mistrem republiky se tak mohl postavit na pomyslné stupně vítězů.