Zadejte hledaný název
Magazín studentů Vyšší odborné školy publicistiky

Hokejisté udolali Lotyše a mohou sbírat síly na Kanadu

Před utkáním s lotyšským výběrem se národní družstvo dostalo do nezáviděníhodné situace. Kvůli zbytečným chybám a nevyrovnaným výkonům proti papírově slabším soupeřům byl postupový klíč jasný. Z posledních dvou zápasů musí svěřenci Vladimíra Růžičky urvat alespoň čtyři body.

Naši hokejisté se do zápasu pustili s vervou. Hned od prvních minut bylo zřejmé, že nechtějí připustit svou neúčast ve čtvrtfinále, což by bylo poprvé v historii novodobého českého hokeje.

Borci s českým národním znakem na prsou zasypali branku soupeře přívalem střel. V lotyšské svatyni však stál, zatím bezchybný, Masalskis. Vyrovnaný stav trval až do třiadvacáté minuty, kdy jsme se dostali do oslabení pro příliš mnoho hráčů na ledě. Koukal se dostává k puku posouvá ho Rolinkovi, který se dostává do trháku a pod pravou rukou padajícího Masalsikise nachází místo pro první gól utkání. Při zakončení však kapitán v pádu naráží do brankouvé konstrukce a s bolestivou grimasou musí na několik minut opustit led. V další přesilové hře zazlobili i Lotyši, ale Vokoun byl vždy na svém místě.

Do slibné šance se prodíral Cipulis, byl faulován a trenér Olegs Znaroks mohl do hry pustit opět svou elitní přesilovkovou formaci. To by ale nesměl mít český tým v kádru Rolinka s Koukalem, kteří šli opět do brejku. Přes něvěřícné výrazy Lotyšů pálí Rolinek na levou stranu branky zkoprnělého Masalskise a zvyšuje na dva nula pro Čechy. To si nechtěl pobaltský soupeř nechat líbit a větší aktivita vedla k parádní střele Pečury, jenž v 53. minutě snížil na 1:2.

Lotyšská radost však netrvala dlouho, na časomíře stále běžela třiapadesátá minuta, v tom si bleskově narazil Novotný s Červenkou a druhý jmenovaný nekompromisně zametl kotouč do brány. Lotyšský mohl pouze bezmocně sledovat radost nově složeného útoku Kašpar, Červenka, Novotný.

Národní tým tak slavil vítězství, ale již za sedmnáct hodin jej čeká Kanada, se kterou musí uhrát alespoň bod.