Zadejte hledaný název
Magazín studentů Vyšší odborné školy publicistiky

Čeští skokané na výraznější úspěch v Oslu stále čekají

Mistrovství světa v klasickém lyžování v norském Oslu je v plném proudu. S touhou dosáhnout co nejlepšího výsledku vyrazila do hlavního města Norska také výprava českých skokanů.

Neslavné výkony na středním můstku

V kvalifikaci pro závod na středním můstku překvapil zejména Lukáš Hlava, který si vyskákal 7. místo. Jakub Janda se skokem dlouhým 94,5 metrů zařadil na 19. příčku, 23. byl jablonecký rodák Borek Sedlák, nováček na MS. Momentálně asi největší naděje českého skoku na lyžích, Martin Koudelka, skončil až 46., do startovního pole hlavního závodu se však přesto dostal. Jan Matura na střední můstek nebyl nominován.

V samotném závodu to už tak slavné nebylo. Po prvním kole figurovali Janda se Sedlákem bohužel až ve třetí desítce. Nejlepší Čech z kvalifikace, Lukáš Hlava, se společně s Martinem Koudelkou do druhého kola vůbec nepodíval, Koudelka byl 35., Hlava dokonce až 42. Někdejší světová jednička, Jakub Janda, nakonec ve druhém kole přidal pět metrů a skončil 21. Zlepšit skok se však nepodařilo Borku Sedlákovi, jeho druhý pokus měřil pouze 93 metrů, což stačilo jen na 27. místo.

Nadějná pozice ztracena

Do závodu družstev na středním můstku nahradil zkušenější Jan Matura Lukáše Hlavu. Po prvním kole naši skokané drželi velmi nadějné 5. místo, nakonec se však před ně ještě dostaly reprezentace Japonska a Slovinska. „Se sedmým místem rozhodně nejsme spokojeni. Vypadalo to, že bychom mohli skončit v první pětce. Bohužel mi stoprocentně nevyšly oba moje skoky, které určitě mohly být delší,“ řekl pro Generaci 20 český reprezentant Borek Sedlák.

Šanci na reparát budou mít čeští skokani již ve čtvrtek 3. března, kdy jsou na programu dne závody na velkém můstku. „Pokud bych startoval, bylo by pro mě úspěchem umístění v první dvacítce. Základem je, aby se mi povedly oba skoky,“ nastiňuje svoje plány nováček Sedlák.

O dva dny později pak čeká naše reprezentanty závod družstev na velkém můstku. „Chceme být do šestého místa,“ uzavřel debatu Sedlák.