Zadejte hledaný název
Magazín studentů Vyšší odborné školy publicistiky

Berdych ve finále Wimbledonu nestačil na Nadala

První hráč světa Rafael Nadal nedaroval českému tenistovi Tomáši Berdychovi ve finále ani jeden set. Zápas o wimbledonský titul vyhrál Španěl 6:3, 7:5 a 6:4 , přesto mohl být i poražený spokojen, nebot´ se žebříčku ATP se posunul na osmé místo.

Tomáš Berdych, zdroj : AP

Finále nepřineslo žádný dramatický zvrat ani nekonečnou bitvu na pět setů.  Titul si odnáší favorizovaný Nadal. Ten Wimbledon vyhrál znovu po dvou letech.

Přesto, že Berdych na vedoucího hráče ATP nestačil, předvedl vyrovnanou hru a rozhodně se lidově řečeno “nevzdal lacino“.  Českému tenistovi se podařil vstup do zápasu, kdy excelentně podával a Španělovi znepříjemňoval život svým forhendem.
Poté přišel zlom, kdy Berdych několikrát chyboval. Nadal toho dokázal využít a českého tenistu držel pod tlakem až do konce. Ke konci hry už bylo vidět, že našemu tenistovi docházejí síly. Nadal ukončil zápas hned prvním nabídnutým mečbolem.

Český tenis ani čeká na dalšího vítěze mužské dvouhry ve Wimbledonu od roku 1973, kdy Jan Kodeš ve finále zdolal Alexe Metrevelliho ze Sovětského svazu.

Finále žen ovládla Serena Williamsová, když zdolala Rusku Věru Zvonarevovou 6:3, 6:2 a obhájila tak loňské prvenství. Celkově Američanka vyhrála singl na londýnské trávě už počtvrté v kariéře. Williamsová v semifinále vyřadila i českou senzaci turnaje Petru Kvitovou.